СВР Тетово до граѓаните во Полошко: Заклучувајте ги влезните врати и прозорци пред да одите на свадби и веселби

Во сезоната на свадбени и други семејни свечености, која наскоро претстои во Полог,  последниве години честа мета на крадците се куќи и станови на оние кои...

Три угостителски објекти во Гостивар времено под клуч: Шест гости фатени без сертификат за вакцинација

Полициски службеници од СВР Тетово во координација со инспектори од Државниот пазарен инспекторат, вчеравечер во период од 21 до 02 часот по полноќ извршија контрола во...

10 санкции за возила кои вршат јавен превоз на територија на Тетово, биле со неисправни сопирачки и неизвршен технички преглед

Полициски службеници на СВР Тетово денеска (10 декември) од 8 до 13 часот спровеле акциска контрола на возила кои вршат јавен превоз на патници, во најголем...

СВР Тетово за една година открило 59 технички неисправни возила за превоз на патници, сопирачките најчест проблем

Упатуваме апел до возачите на автобуси и комбиња редовно да ја проверуваат техничката исправност, со што ќе придонесат за сопствената и за безбедноста на патниците кои...