Kонтрола во угостителски објекти во Тетово: Приведени четири странски државјанки во Жеровјане

Во 01.50 часот, пак, во угостителски објект во с.Жеровјане, тетовско, од слобода биле лишени четири странски државјанки – К.И.(29) од Република Бугарија, Д.К.(32) од Република Србија,...

Тетовец застанал поради дефект и загинал: Две возила се судриле, па удриле во две паркирани на автопатот Скопје-Тетово

Страотна сообраќајка се случила вчера попладне кај натпатникот за Требош, на на автопатот Скопје-Тетово.  Од СВР Тетово со детали за оваа несреќа, во која едно лице...