Отказ во Лондон: Тотенхем го отпушти Покетино, Мурињо прв фаворит за клупата на спарси

Тотенхем му врачи отказ на долгогодишниот тренер Маурисио Покетино (47). Веста за отказот во Лондон одекна како бомба во последната вечер од квалификациите за Европското првенство...

Еуфорија во Белград, молк во Лондон: Ц. Звезда со пресврт до победа, дебакл на Тотенхем

Српскиот првак имаше негатива од 0:1 (стрелец Рубен Семедо 37’) по првото полувреме во дуелот со Олимпијакос, но на крајот славеше со 3:1 за прва победа во групата Б и пробив до второто место на табелата. Фудбалерите на Баерн Минхен демонстрираа фантастична моќ во Лондон каде го понижија Тотенхем со 7:2 во „убавицата“ на вечерта во второто коло во Лигата на шампиони. Четири гола за Баварците постигна Серж Гнабри, сите четири во второто полувреме

ЛШ меѓу Лондон и Градот на Битлси: Ливерпул по шести трофеј, Тотенхем за историја

Во 21 часот на „Ванда Метрополитано“ во Мадрид ќе се пресметаат Ливерпул и Тотенхем во финалето на Лигата на шампиони. Мечот ќе почне со минута молчење во чест на Хозе Антонио Рејес кој загина во сообраќајна несреќа претпладнево крај Севилја

Падна и Тотенхем во Лондон: Ајакс чука на портите на „Ванда Метрополитано“ (Видео)

Конечни 1:0 за „копјаниците“ со погодокот на Дони ван де Бек во 15. минута што е повеќе од одлична предност за составот на Ерик Тен Хаг за реваншот на „Амстердам арена“ наредната недела. Утревечер (среда, 21 ч.) на „Камп Ноу“ се игра и второто полуфинале меѓу Барселона и Ливерпул