При контрола на угостителски објекгти во Гевгелија и Мрзенци 2 објекта се затворени 10 санкционирани

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, инспектори од СВР Скопје во содејство со Управата за јавни приходи и Државниот пазарен инспекторат извршија контрола во 14...

(ВИДЕО) Контролирани 347 угостителски објекти, уапсени 3 лица со дрога, затекнати 56 малолетници и гости без сертификат за вакцини

Денеска (29.01.2022) во периодот од 00.00 до 04.00 часот полициски службеници од сите сектори за внатрешни работи во рамки на Бирото за јавна безбедност, во координација...

Три угостителски објекти во Гостивар времено под клуч: Шест гости фатени без сертификат за вакцинација

Полициски службеници од СВР Тетово во координација со инспектори од Државниот пазарен инспекторат, вчеравечер во период од 21 до 02 часот по полноќ извршија контрола во...

Најдобри угостителски објекти во Скопје за 2021 година: „Пелистер“, „Дебар маало“, ДISTRIKT BAR &KITCHEN и Mr. Jack победници по категории

Град Скопје и Агенцијата SWOT Research, агенција за анализа на квалитетот на услугата, по 14-ти пат го реализираа проектот „Најдобар угостителски објект меѓу најдобрите“ во главниот...

Владата ги објави протоколите за работење на местата каде постои опасност од ширење на Ковид-19

Објавени се Протоколот за работа на музеи, галерии и изложбени простори, Протоколот за спроведување на мерки за заштита од КОВИД-19 при организација на настани, промотори, рентал компании, видео и аудио продукции и техничка поддршка на овие настани

Комисијата за заразни болести не предложила датум за отворање на границите и аеродромите

Владината одлука за отворање на границите и аеродромите за влез во земјата без задолжителни ПЦР тестови и карантин не е по препорака на Комисијата за заразни...