Сведок за „27 април“: Влегов во Собрание за да бидам виден од луѓе од партија

Имаше луѓе од партија кои мораше да ме видат, бидејќи ми помогнаа при вработувањето, па моето присуство требаше да биде како благодарност, рече Антонио Кочков, кој покрај покрај техничкиот премиер Оливер Спасовски, се појави во Кривичниот суд во својство на сведок за настаните во денот пред три години познат и како „крвавиот четврток“. За протестите „За заедничка Македонија“ била креирана група на Вибер

Русковска: Протестите под мотото „За заедничка Македонија“ биле организирани од ВМРО-ДПМНЕ

Ова го изјави обвинителката Вилма Русковска по денешното сведочење во Кривичниот суд на Михаил Младеновски и референтот за систем и гласање во Собранието, Сашко Коцевски во случајот за упадот и насилствата во парламентот на 27 април во 2017 година

Одбраната во „27 април“: Нинџа не бил во ВМРО кога тврди дека Ристовски и Јанакиески организираат некого

Со воведни зборови на одбраната и обвинетите, во Кривичниот суд продолжи судењето за организаторите на насилствата во Собранието од 27 април во 2017 година. Иако на претходното...