Бајден: Социјалните мрежи „убиваат“ со дезинформации за вакцините

Големите оператори со социјалните мрежи на кои се шират дезинформации за вакцините „ги убиваат луѓето“, обвини во петокот американскиот претседател Џо Бајден. „Тие ги убиваат луѓето....

„Политика“: Србија пред воведување на трета доза на вакцина против ковид-19

Србија најверојатно ќе воведе трета доза на вакцина против ковид-19, а препораките до граѓаните ќе бидат објавени до 1 август, објави белградска „Политика“ во денешното издание....