Ѓоковиќ не е единствен во карантин во Мелбурн: Приведена и поништена визата и на чешката тенисерка Рената Ворацова

Австралиската полиција денеска ја приведе чешката тенисерка Рената Ворацова и ѝ наложи да ја напушти земјата, објави локалниот портал „Ејџ“. Ворацова без проблем влегла во земјата,...

САД не му дадоа виза на Харадинај

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај нема да патува во САД, бидејќи тамошните власти одбиле да му издадат влезна виза. Тој требаше да отпатува за САД и на...