СДСМ: Мицкоски потврди дека го интересира само власт, нема политичка идеја, нема вредности, ниту платформа за делување

Христијан Мицкоски потврди дека го интересира само власт, по секоја цена, и дека не станува збор за никаква политичка идеја, нема никакви вредности, нема платформа, се...

ВМРО-ДПМНЕ објави ново парламентарно мнозинство, СДСМ ги повика демократските сили и пратеници на соработка

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа објави дека има ново парламентарното мнозинство со Беса, со Левица, со Алијанса за Албанците и со Алтернатива и најави дека...

Ставови на власта и опозицијата: СДСМ тврди дека парламентарното мнозинство е стабилно, ВМРО-ДПМНЕ сака избори

Непроменети остануваат ставовите на власта и на опозицијата во врска со предвремени парламентарни избори. Власта тврди дека парламентарното мнозинство е стабилно и дека на земјава не...

Партиите и кандидатите за градоначалниците бројат „ситно“: Уште три дена во трка по гласови за вториот круг на локалните избори

На три дена до крај на кампањата за вториот круг од локалните избори, се засилуваат активностите и средбите со граѓани на кандидатите и партиите, но не...

МВР ги демантира обвинувањата на ВМРО – ДПМНЕ за наводни притисоци во изборна кампања

Категорично ги отфрламе како невистинити сите обвинувања за наводно „координирано следење, малтретирање и селективно попречување на слободата на луѓе”, демантира МВР откако ВМРО – ДПМНЕ обвини...

Арсовска од Аеродром: Инопарк, мултимедијален центар и подобрување на инфраструктурата на општината

Независната кандидатка за градоначалник на град Скопје, поддржана од ВМРО – ДПМНЕ, утрово се сретна со жителите од општина Аеродром. Таа разговараше со пазарџиите и потрошувачите...