(Видео) Фрчат пријави во Австрија: Карантин за народот, а државниот врв фатен на забава без маски

Партијата на слободата на Австрија (ФПО) поднесе жалба против австрискиот канцелар, како и други политичари, поради забава по учеството во ТВ-шоу. Имено, ФПО наведува дека канцеларот...

Федерер, Хас и Димитров во бендот „Еднорачни бекхенд бојси“ (Видео)

Тројцата тенисери се обединија во музички проект што Швајцарецот го претстави за време на настапите на Мастерсот во Индијан Велс и на Твитер порача дека се сериозни во намерата да продолжат да пејат