Талибанците со апел до Западот: Не ни ги земајте луѓето со вештини, ескпертите и образованата елита

Портпаролот на талибанците, Забихула Муџахид на денешната прес-конференција изјави дека „гужвите пред аеродромот во Кабул се проблем за нив“. Тој рече дека „поради хаотичната ситуација“, повеќе...