ПРВ ПОТВРДЕН СЛУЧАЈ ВО СОСЕДСТВОТО: Грк заразен со Омикрон слетал на Крит од Јужна Африка

Грција го идентификуваше својот прв случај на Ковид-19 предизвикан од варијантата Омикрон, објави денеска министерот за здравство, Танос Плеврис, пренесува Катимерини. Инфекцијата е потврдена во Ханија,...