Без што може да остане Мамиќ: Брод, шуми, станови, Бентли, Ауди…

За виновни во случајот се прогласени и тројца соработници - неговиот брат Зоран доби затворска казна на четири години и 11 месеци, Милан Пернар е осуден на четири години и два месеца, а Дамир Врбановиќ на три години. 

Мамиќ пуштен на домашно лекување, Томиславград под опсада

По санирање на повредата во пределот на натколеницата на Мамиќ му било понудено да биде превезен во КБЦ „Сплит“ на натамошна опсервација, но тој го одбил таквиот предлог и побарал да се врати во хрватската престолнина што му било и овозможено. Извор близок до семејство го окарактеризира нападот како класична заседа, а очевидци истакнаа дека биле истрелани неколку куршуми од кои само еден завршил во него што подоцна е утврдено дека не погодил коска

Швајцарците завршија со истрага:И Мамиќ криел „валкани“ пари во Белизе

Како дестинациии притоа се наведуваат и Кингстон, Лондон, Хонг Конг, Панама, Дубаи, Гибралтар, но и Цирих   Истрагата на државното обвинителство во швајцарскиот кантон Обвалден во...