И тој затајувал данок во Шпанија: Мурињо е казнет со 5,3 милиони евра и една година затвор

„Специјалниот“ беше обвинет дека во периодот 2011-2012 како менаџер на Реал Мадрид не пријавил приход од маркетиншки ангажман од 3,3 милиони евра за што е казнет со два милиона евра што прифати да ја плати, но, според шпанските закони, нема да заврши зад решетки бидејќи санкцијата изречена за период помал од две години

Не може да седи во место: Мурињо стана стручен консултант на „беИН Спортс“

Темпераментниот Португалец во наредниот период договори соработка со катарската ТВ куќа за време на Азискиот куп што моментно се одржува во Обединетите Арапски Емирати како и за поедини натпревари во Премиерлигата

ЛШ: Реал М. го преживеа Рим, Мурињо шоу на „Олд Трафорд“

„Кралевите“ со 2:0 ја совладаа Рома на „Олимпико“, Манчестер јунајтед, пак, со погодокот на Маруан Фелаини во екстра времето го порази Јанг Бојс со минимални 1:0. По вечерашните дуѕели од петтото коло во Е-Х групниот сегмент познати се седум осминафиналисти. За вториот патник во нокаут фазата од групата Ф ќе решаваат Шахтјор Доњецк и Олимпик Луион низ директен дуел во Украина

ЛШ: Лудница во Торино, пресврт на Манчестер Ј., провокација на Мурињо

„Старата дама“ поведе со голот на Кристијано Роналдо во 65. минута, Мата израмни на 1:1 од слободен удар во 86. минута, „црвените ѓаволи“ до трите бода во 90. минута со автогол што му е заведен на Бонучи

Португалецот го преживеа Барнли: Лукаку како ангел чувар на Мурињо

Белгискиот репрезентативец беше двоен стрелец во триумфот на „црвените ѓаволи“ со 2:0 во четвртото коло во англиската Премиерлига. Голем пресврт на Вотфорд во мечот со Тотенхем за конечен триумф со 2:1

Мурињо по поразот на Манчестер Ј. кај Брајтон: Грешките нè убија

По триумфот во минатата сезона со 1:0, „морските галеби“ славеа над великанот од „Олд Трафорд“ и во тековното издание на Премиерлигата. Конечни 3:2 за тимот од јужниот брег на Англија што, секако, ќе придонесе да „пука“ од самодоверба во соблекувалната на Крис Хатон за мечевите што ќе следуваат