Милевски: Не се откажуваме од баражот за Светското првенство

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Благоја Милевски вечерва на официјалната прес-конференција во пресрет на утрешниот натпревар против Ерменија ги сподели своите очекувања за мечот во Ереван...

Роналдо незадоволен во Јунајтед

Португалската фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо би можел да го напушти Манчестер јунајтед доколку „Црвените ѓаволи“ не обезбедат место во Лигата на шампиони, објавија британските медиуми. Роналдо...

Ковид-19 во германската фудбалска репрезентација: Шуле позитивен, селекторот Флик го откажа последниот тренинг

Со големи проблеми поради заразени фудбалери со коронавирус се соочува германската фудбалска репрезентација спроти завршните два натпревара во квалификациите за СП2022 во Катар. Германските медиуми објавија...

Елмас во пресрет на мечот во Ереван за СП 2022: Одиме по трите бода во Ерменијa

Македонската фудбалска репрезентација ги продолжува подготовките за двата последни натпревара од квалификациите за Светското првенство 2022 против Ерменија (11 ноември) и Исланд (14 ноември). Играчот од...

НБА препорача трета доза од вакцината против ковид-19, со посебна итност за оние кои примиле Џонсон и Џонсон

Раководството на Лигата и Националната асоцијација на кошаркари, работејќи заедно врз основа на препораките на експертите за јавно здравје и заразни болести на НБА, соопштија дека...