Арсенал заинтересиран за Кулушевски

Премиерлигашот Арсенал го контактирал Јувентус за трансфер на шведскиот репрезентативец со македонско потекло Дејан Кулушевски (21), откако менаџерите на напаѓачот на Фиорентина, Душан Влаховиќ, воопшто не...

Хет-трик на Барди за убедлив триумф на македонската репрезентација против Ерменија

Македонската фудбалска репрезентација вечерва ја победи Ерменија со убедливи 5:0 во дуел од 9. коло во Мундијалските квалификации. Избраниците на селекторот Благоја Милевски во Ереван демонстрираа...

Сојуз на спортови на Скопје ги додели наградите „13 ноември“: Лауреати Дејан Горгиевски и Илина Арсова

Традиционално, по повод денот на ослободување на Град Скопје, Сојузот на спортови на Скопје ja доделува наградата „13 Ноември“. Годинава, на предлог на Комисија за награди...

Кјелини поддржа формирање Супер лига

Капитенот на Јувентус, Џорџо Кјелини, го поддржа денеска неуспешниот проект наречен европската Супер лига и се заложи за реформирање на италијанскиот фудбал. – Разговарам на таа...