Во последниот натпревар од 8. коло во Првата македонска фудбалска лига, Шкупи вечерва славешe победа на гостински терен против Академија Пандев со 3:1.

За тимот од Чаир ова е петта победа сезонава, додека струмичани го претрпеа вториот пораз.

ПМФЛ, резултати, 8 коло

Академија Пандев – Шкупи 1:3, Борец – Скопје 0:2, Работнички – Пелистер 1:1, Ренова – Брегалница 5:2, Струга – Шкендија 1:1, Тиквеш – Македонија Ѓ.П. 3:0.

Табела: Шкупи 17 бода, Ренова 17, Работнички 15, Академија Пандев 14, Струга 13, Шкендија 11, Брегалница 10, Македонија ЃП 9, Скопје 8, Борец 7, Тиквеш 5 и Пелистер 3.