Фудбал: Италија со четворица дебитанти против Албанија и Холандија

За првпат во националниот тим се повикани Алекс Мерет (20), голман на второлигашот Спал, потоа дефанзивците на Аталанта и Интер, Леонардо Спинацола и Данило Д'Амбросио и играчот за врска на Интер, Роберо Галјардини

Во Косово приведени 19 лица кои подготвувале напади и во Македонија

Косовската полиција соопшти дека во соработка со државните органи за безбедност во регионот осуетила и спречила обид за синхронизирани терористички напади на т.н. Исламска држава на...

Албанската полиција на нозе: Израелците не смеат да излезат од хотел

Сите улици во Елбасан беа затворени при движењето на Израелците од аеродром до хотел. Стадионот е под постојан надзор на албански специјалци, а полицијата соопшти дека се ангажирани 2.000 нејзини припадници за осигурување на фудбалскиот меч