Почна со близнаци: Братче и сестричка се првите бебиња во 2020 година

Како што информираат од Клиниката, првото е женско, родено е во 00:01 часот, тешко e 2.360 грама и долго 47 сантиметри. Второто е машко, родено e две минути подоцна, тешко е 1.760 грама и долго 46 сантиметри. Бебињата и мајката Снежана од Скопје се чувствуваат добро

Кристијано Роналдо: Добив близнаци, едвај чекам да ги видам

Португалската фудбалска ѕвезда го напушти кампот на националниот тим по елиминацијата од Чиле (0:3 на пенали) на Купот на конфедерации во Русија и замина во посета на сурогат мајката и двата нови наследника. Радосната вест ја објави преку сввојот Фејсбук профил