Борис Џонсон на чело на НАТО ?!

Борис Џонсон  би можел  да стане следниот генерален секретар на НАТО, пишува Британски „Телеграф“. Џонсон би можел да го води НАТО  по напуштањето на премиерската функција...

(ФОТО) Борис Џонсон за збогум ги доби на подарок од кабинетот шесте тома историја на Черчил

Британскиот премиер во оставка Борис Џонсон, од своите соработници денес доби подарок по повод збогувањето од неговата премиерска функција кое најверојатно ќе се случи на почетокот...