Пендаровски за 4 јули: Во САД, освен пријател и сојузник, гледаме и стратешки партнер

Претседателот Пендаровски денеска преку својот Фејсбук профил испрати честитки по повод денот на независноста на САД. Тој воедно ја искористи приликата да порача дека Македонија во...

Евроамбасадорот се фати на оро: Самуел Жбогар заигра на „Македонско девојче“ (Видео)

Евроамбасадорот Самуел Жбогар беше меѓу присутните гости кај „Школка“ во Градски парк на прославата на 28 годишнината од македонската независност. Покрај официјалниот дел и говорот на...

Албанскиот претседател Мета со честитка до претседателот Пендаровски за Денот на независноста

Албанскиот претседател Илир Мета упати честитка до претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски и до сите граѓани на државава по повод Денот на независноста. „Дозволете...