Црногорски медиуми: Експлозија во Подгорица, едно лице го загуби животот

Едно лице го загуби животот во експлозија на автомобил претпладнево во Подгорица, пренесува вијести.ме според информации од полициската управа. Идентитетот на жртвата во експлозијата што се...

Пациент на кого „поважна“ му била цигарата од кислородот на кој бил приклучен, за малку да предизвика експлозија

Министерството за здравство информира дека вечерва на Клиниката за пулмологија во Скопје пациент, сместен во соба за кислородна поддршка, ја извадил маската преку која примал кислород...

Патниците се живи и здрави: За три минути изгоре мерцедесот на Стопанската комора за енергетика

„Патниците се живи здрави“ е пораката од Стопанската комора за енергетика на Македонија по синоќешната експлозиија на возилото „мерцедес Ц200“ во кој бил претседателот Ѓорѓи Манасков...

Експлозија на гас на Сицилија: Еден загинат и осум исчезнати лица во неколку урнати згради

Најмалку едно лице загина откако поради истекување на гас дојде до експлозија што предизвика уривање на неколку згради на Сицилија, соопштија утринава италијанските служби за итни...

Романија: Четири лица загинаа при експлозија во фабрика за оружје што ја предизвика противпешадиска мина

Четворица луѓе загинаа и уште толку се повредени при експлозија во фабрика за оружје што се случи денеска во Романија, јавија тамошните медиуми. Несреќата, што се...

ЕСМ демантира: Немаше експлозија во ХЕЦ „Вруток“, хидроелектраната продолжува да работи најнормално

АД ЕСМ ги демантира написите во дел од медиумите за наводна експлозија во ХЕЦ „Вруток“. Станува збор, како што појаснија од ЕСМ, за краток, петнаесетминутен прекин,...

По обидот за атентат на премиерот на Ирак: Нова силна експлозија го потресе центарот на Багдад

Силна експлозија вечерва одекна во централниот дел на главниот град на Ирак, јави локалниот ТВ канал „Алсумарија“. Инцидентот се случил во близина на престижната област Ел-Карада,...