Антиќ поентерски скромен во Атина: Само три коша против Панатинаикос

Македонскиот интернационалец одигра 23 минути за Фенербахче пришто погоди по еднаш од игра и од линијата за слободни фрлања и запиша седум скока од вкупно 40. тимски. „Зелените“ на крајот славеа со 81:70

Шеста победа на Фенербахче во Евролига: Антиќ со седум коша во Милано

Тимот од Истанбул славеше над Армани со 79:70, македонскиот интернационалец беше прецизен во единствениот обид за „два“, стоотстотен беше и од линијата за слободни фрлања (2/2) и погоди една тројка од шест упатени удари

Смирувачки тонови за Ван Перси: Не е страшно како што беше на прва

Турските медиуми ретерираат со вестите за состојбата на Холанѓанецот. По првичните наводи на лекари, сега се повикуваат на клупскиот доктор кој порачува дека состојбата не е така страшна ккако што изгледала на прва

Кошарка, Евролига: Скромни два коша на Антиќ

Фенербахче го совлада Галатасарај со 103:87. Тимот на македонскиот интернационалец со максимален ефект по четири кола како и ЦСКА Москва, противникот, пак, заедно со Уникс Казан сè уште не знаат за победа во сезоната