Се запали „ауди“ во Гази Баба

На 22.06.2022 во 03.45 часот во Полициската станица Гази Баба, С.А.(36) од Скопје пријавил дека околу 03.15 часот пред неговиот двор на подрачје на Гази Баба...

Градоначалниците на Гази Баба и Илинден во посета на Словенија

Градоначалниците ќе склучат и Меморандум за соработка помеѓу општините Иванчева Горица, Гросупље, Гази Баба и Илинден. Градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски, градоначалникот на општина...

Антикорупциската комисија бара Обвинителството да отвори постапка против екс градоначалникот Георгиевски и актуелниот Садики

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) ќе покрене иницијатива за поведување постапка за кривично гонење во Основното јавното обивнителство против поранешниот градоначалник на Општина Гази...

СДСМ обвинува дека градоначалникот на Гази Баба ја наполнил општината со партиски кадри и семејни кланови, на потег е Антикорупциска

Градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски за неполни два месеца, откако стапна на челната позиција се соочува со обвинувања за непотизам и партизација на администрацијата,...

МВР демантира дека во Прифатниот центар во Гази Баба ќе се сместуваат бегалците од Авганистан

МВР скоро секојдневно ја објавува точната и прецизна информација дека Прифатниот центар за странци, кој функционира непрекинато цели 20 години, нема и нема да има никаква врска...