Кејн со поддршка на одлуката жена да биде именувана како главен судија на натпревар на Англија

Фудбалерот на Англија, Хари Кејн, искажа поддршка за назначување жена за главен судија на англиската репрезентација синоќа на гостувањето во Андора. Англија победи со 5:0 во...

Англија тргна со победа на СП: Кејн со два гола го реши Тунис (Видео)

„Гордиот албион“ славеше со 2:1 на „Волгроград арена“ со два гола на напаѓачот на Тотенхем од кои победничкиот во првата минута од судиското продолжение. Во првиот меч од првото коло во групата Г, Белгија ја совлада Панама со 3:0. Двоен стрелец за „црвените ѓаволи“ беше Ромелу Лукаку, еден постигна Дрис Мертенс

Фудбал, ЛШ: Роналдо ја реши Борусија, хет-трик на Кејн и Бен Јадер

Португалецот со два гола го зачини јубилејниот 150 настап во клупските натпреварувања на УЕФА и ја потврди победата на Реал Мадрид во Дортмунд со 3:1. Тотенхем со 3:0 го порази АПОЕЛ на Кипар, Севилја со идентичен резултат подобра од Марибор

УЕФА шампионска Лига: Рапсодија на Сити, трилинг голови на Реал М.

„Граѓаните“ убедливи во Холандија против Феенорд со 4:0, „кралевите“ со три гола до три бода против АПОЕЛ на „Сантијаго Бернабеу“, Тотенхем на „Вембли“ ја совлада Борусија Д. со 3:1. По два гола во победничките екипи на Џон Стоунс, Кристијано Роналдо и Хари Кејн