Нови 234 заразени со ковид-19, починати 17 лица – најмладиот е струмичанец на 58 годишна возраст

Од вкупниот број на позитивни (234), регистрирана е 31 реинфекција, а 1.491 пациент оздравел  Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека...