Кралицата Елизабета позитивна на Ковид-19

Кралицата Елизабета е позитивна на Ковид-19, соопшти Бакингемската палата. Британската кралица има „благи симптоми слични на настинка“, но се очекува да продолжи со „лесните обврски“ во...

Петличковски: Високата смртност од Ковид-19 се должи на нашето запоставено здравје

Голем дел на високата смртност од корона вирусот се должи на запоставеното здравје, вели претседателот на Комисијата за заразни болести, Александар Петличковски. Според Петличковски, сите здравствени...

(ФОТО) Голем интерес за скрининг тестирањето за Ковид-19 – граѓани чекаат во ред на ул. Македонија

Голем интерес за серолошкото, скрининг тестирање за Ковид-19 кое почна денеска во Скопје. На фотографиите кои ги објави Медиумската информативна агенција може да се забележи како...

Фирмите кои земале финансиска поддршка за ковид-19 од шестиот пакет, а не ја искористиле, да ги вратат парите

Од Владата нагласуваат корисниците на оваа финансиска поддршка да ги подмират своите обврски најкасно до рокот за поднесување на завршна сметка за 2021 година. Се информираат...