Парите за ГА-МА се кај НЕР, кога ќе се потпише спогодбата?

Околу 32 милиона евра Владата од државната каса пренесе на сметката на Национални енергетски ресурси (НЕР) со кои треба да се откупат акциите што Макпетрол ги има во ГА-МА за компанијата да премине во целосна државна сопственост и крај на деценискиот спор

Државно првенство во карате: Макпетрол доминантен со 13 медали

Седум од најсјајните одлучја беа освоени во поединечна категорија, а две во екипна за потврда што претставува особена причина за радост и задоволство од настапите и остварените резултати, но и потврда за макотрпната работа во изминатиот период. Турнирот што се одржа викендот во Скопје воедно беше и квалификациски за влез во репрезентацијата за претстојниот Европски шампионат во март во Азербејџан

Дали е во тек нарачана негативна кампања против Макпетрол?

Серија написи во кои се клевети раководството на Макпетрол деновиве се појавија во некои медиуми, предизвикувајќи го прашањето: дали е во тек посебно планирана, нарачана негативна кампања против компанијата?, пишува А1он