Заев и на Фејсбук им посака на Ковачевски и на министрите успех во работата и исполнување на програмата на новата Влада

Денеска ги предадов функцијата и кабинетот на новиот претседател на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски. Нему и на министрите им посакувам успех во работата и...

Тупанчевски ги доби првите пораки за амнестија, Грковска за неселективна битка против криминалот, Петровска ќе нишани и на хибридните закани

Уште не седнат во жешкото министерско столче за правда универзитетскиот професор Никола Тупанчевски ги доби првите пораки од граѓаните, кои откако ќе биде избран за министер...

Трајанов: Од кадровските решенија и барањето за една изборна единица зависи нашата поддршка за новата Влада

Претседателот на Демократскиот сојуз Павле Трајанов за денеска попладне најави средба со мандатарот за состав на новата влада и лидер на СДСМ Димитар Ковачевски, со кој...

Јанев технички премиер-претставена новата привремена влада во Бугарија

Новата техничка влада на Бугарија која денеска е претставена од страна на претседателот Румен Радев, не носи поголеми изненадувања, зашто на клучните позиции остануваат персоналните решенија...