Министерството за правда со дисциплинска комисија ќе истражи зошто новинарка била пријавена во полиција

Дисциплинска комисија која ќе го испита целиот случај во врска со повикувањето на новинарката Соња Колевска-Делевска во полициска станица за објавен текст формирало Министерството за правда....

Шефот на кабинетот на малтешкиот премиер поднесе оставка

Кеит Шембри се повлеќе од функцијата по најавите на полицијата за сослушување на неколку лица во врска со убиството на новинарката Дафне Каруна Галиција во 2017 година кога под нејзиниот автомобил беше поставен експлозив

Сведочење на Села: Ме удираа со копје од знаме, новинарка ми се закани

Тој додаде дека за време на нападот постојано со камера го снимала новинарка која зборувала со еден од напаѓачите, кој пак носел фантомка на главата и маица со број 6 и која го предупредила: „Сега ќе видите што ќе ви се случи“

Истрага на осомничениот за убиството на Вал-дали бил масовен убиец

Откако пред неколку дена во торба во заливот Коге Беј, јужно од Копенхаген полицијата ја пронајде главата и нозете на убиената новинарка, почнува да се составува мозаикот околу нејзината мистериозна смрт