Обама, Гејтс, Путин меѓу првите 10 најпочитувани луѓе на британската агенција „ЈуГов“

Поранешниот американски претседател Барак Обама , основачот на Мајкрософт Бил Гејтс, Рускиот претседател Владимир Путин влегоа во првите 10 најпочитувани луѓе во светот за 2021 година,...

Принцот Хари го интервјуираше Обама

Барак Обама,поранешниот американски претседател предупреди на неодговорната употреба на социјалните медиуми и нагласи дека ваквите акции го нарушуваат разбирањето на сложените прашања на луѓето и ширењето...