Американско-кинескиот трговски спор ги урна берзанските индекси

Индексите на азиските и европските берзи денеска имаа значителен пад, откако Пекинг возврати на одлуката на Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп за зголемување на царините...