Антиќ ja крои екипата во КФСМ: Георгиевски генерален секретар, Гечевски спортски директор

Владимир Георгиевски доаѓа на местото на Моника Гавриловска додека Гечевски на позицијата го наследува Владимир Темелковски, функции што ги извршуваа во мандатот на Петар Наумоски. Ова се дел од одлуките на првиот Управен одбор на Кошаркарската федерација на Северна Македонија под водство на Перо Антиќ

Спортот во 2017 година: Ракометари, фудбалери и Антиќ како амбасадори

Вардарци ја освоија ракометната Лига на шампиони, вардарки освоија сребро на Фајналфор турнирот. Македонската млада фудбалска репрезентација настапи на ЕП во Полска, фудбалерите на Вардар беа дел од групите во Лига Европа. Антиќ, пак, со Фенербахче триумфира во Евролигата

Амбициозен КК Гостивар: Антиќ мнозински акционер, Србиноски нов тренер

Во концептот на гостиварци, покрај натпреваруварувачкиот аспект како развојна сегашност, важно место зазема и определбата за прераснување во регионален кошаркарски центар и продукција на млади играчи во перспектива

Евролига: Премиерна титула за Фенербахче, трета за Перо Антиќ

Tимот од Истанбул го порази Олимпијакос со 80:64 (по четвртини: 26:18, 13:16, 21:14, 20:16) во финалето на Фајналфор турнирот и стана прв турски претставник што успеал до тронот по ланскиот пораз од ЦСКА Москва по продолженија. Македонскиот интернационалец вгради четири коша во победата на „жолто-сините“