(ВИДЕО) Шилегов: Дрисла повеќе не го труе Скопје, инвестиравме во здравјето на граѓаните!

Со набавката на стерилизаторот се стави крај на неодговорното и несовесно постапување со медицински отпад, односно несоодветната обработка на медицинскиот отпад, којшто потоа завршуваше на Дрисла...

Ајде Петре! Yes We Can!

Пишува: Нано Ружин Градоначалникот Петре Шилегов, в недела на 31 октомври, го игра најзначајниот меч во неговата политичка кариера. Дали ќе успее да ги надомести осумте...

Шилегов: Со брзата реакција на хероите на градот се спречи поголема материјална штета од пожарот во близина на Градскиот стадион

За обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ можам да кажам дека навистина е жално што со нивната желба за собирање ситни политички поени, не водат првична грижа за луѓето,...

Шилегов најави дислоцирање на Железарница, на Цементарница и на другата тешка индустрија надвор од Скопје

Дислоцирање на Железарница, на Цементарница, бришење на јужната обиколница и хуманизација на Скопје, најави Петре Шилегов при гостувањето во „Само интервју“ на ТВ Канал 5. Актуелниот...

Шилегов: Верувам скопјани во вториот круг ќе излезат во многу поголем број, ќе извојуваме голема победа

Вчера имавме успешен демократски ден и празник на демократијата. Им честитам на сите кандидати за резултатот во првиот круг и на граѓаните кои излегоа на гласање....

Интервју со Петре Шилегов, градоначалник на Скопје и кандидат за втор мандат предложен од владејачката коалиција

НоваТВ ги покани на интервјуа, кандидатите за градоначалници на скопските општини и Градот Скопје, од сите поголеми партии и независни листи. Оние што досега одговорија позитивно...