Рочиште за судскиот случај „Плацеви на Водно“-сведочеше Александар Ивановски од кого Мијалков наводно барал услуги за „близок пријател“

Денеска се одржа уште едно рочиште за случајот „Плацеви на Водно“ во кој сведочеше Александар Ивановски, познат во бизнис заедницата како Алек Теранова. Тој сведочеше дека...

Со изведување на докази од обвинителството продолжи судењето за случајот „Плацеви на Водно“

Со изведување на материјални докази од обвинителството денеска во Основниот кривичен суд во Скопје продолжи судењето за случајот „Плацеви на Водно“ во кое првообвинет е поранешниот...

Миланов: Процесни скандалозни пропусти во постапката „Плацoви на Водно“ и барање за изземање на Лиле Стефанова

Одбраната на Камчев очекува укинување на притворската мерка бидејќи до судот доставиле гаранција од над 1,9 милион евра. Јордан Камчев е единствениот обвинет во случајот „Плацеви...