Се уште се истражува како избегал Груевски од Македонија

– Прво треба да се лоцира одговорноста, да ги согледаме пропустите и нефункционалноста на системот во целина и ако тоа го согледаме, ќе можеме да ги отстраниме тие недостатоци за во иднина да немаме вакви ситуации, изјави министерот за внатрешни Спасовски

ОЈО: Истрагата за 27 април е завршена, течат роковите за одбраната

Основното јавно обвинителство со организиран криминал и корупција ја заврши истрагата за настаните од 27 април, минатата година, потврдија за НОВА од Обвинителството. Како што информираат...