Приведени странски државјани, поднесена кривична пријава за „криумчарење на мигранти“

Инспекторите од Одделот за прекуграничен криминал и миграции Скопје при Регионалниот центар за гранични работи Север вчера ги приведоа A.Б.(45), државјанин на Косово и Н.С.(49), државјанка...