Ресторан во с.Чегране во просторија во состав на објектот чувал диви животни без документација

На 20.11.2021 од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција –  Секторот за општ и насилен криминал, во содејство со Оддел за специјални полициски...

Сертификати за прва доза на вакцина или за прележан вирус и натаму виза за влез во кафуле и ресторан

Мерката за поседување и приложување на сертификат за примена, најмалку, прва доза на вакцина против ковид-19 или сертификат за прележаност на вирусот не постар од 45...

Во регионот и во светот: Прво „црно на бело“, па влез во ресторан, диско, кино, воз

Дали од есен и кај нас ќе се воведат ограничувања за невакцинираните граѓани зависи од здравствените власти кои ја анализираат  епидемиолошката состојба, додека соседните земји, но...

Мицкоски: Недоволно бев информиран за новите протоколи, спремен сум да платам казна

По бурата околу неговото вчерашно седење во затворен дел од кафеана во Дебар Маало, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ по полноќ на својот Фејсбук профил призна дека бил присутен, но не знаел за новите правила поради коронавирусот

(ВИДЕО) Унгарскиот портал 24.ху го сними Груевски како руча во ресторан

Новинарот му поставува неколку прашања, меѓу кои и како избегал од Македонија, но Груевски не одговара и набрзина влегува во црниот автомобил марка „Фолксваген шарон“ кој со голема брзина го напушта местото