(Видео) „Си-Ен-Ен“ меѓу мигрантите на белоруско-полската граница: Дадовме 2.000 евра од ирачки Курдистан да стигнеме до Германија

Мигрантската криза на белоруско-полската граница одново ескалира. Забележани се 2.000 мигранти од кои 600 жени и 200 деца дека се преселиле од белоруските шуми на граничниот...

Aудио снимки: Џулијани ја убедува Украина да испита обвинувања против Бајден

Аудио-снимки, до кои ексклузивно дојде „Си-Ен-Ен“, покажуваат дека поранешниот правен советник на претседателот на САД, Доналд Трамп и поранешен градоначалник на Њујорк, Рудолф Џулијани, безмилосно поттикнува...

„Си-Ен-Ен“: Ковид-19 трајно ќе ја промени светската економија

Многу економии за време на пандемијата усвоија верзии за работа со скратено работно време. Како резултат на тоа, работниците остануваат вработени и платени, а владата го компензира недостатокот на плати. Работата на далечина ќе стане почеста и постојат докази дека работењето од дома е исто толку продуктивно како и работењето во канцеларија

„Си-Ен-Ен“: Најстручните лекари исчезнаа од ТВ поради цензура на Белата куќа

Најквалификуваните лекари во САД исчезнаа од екраните на американските национални телевизии во време кога Белата куќа спроведува засилена контрола на комуникациите поради пандемијата на коронавирусот и...

Политико: Трамп ја изолира Си-Ен-Ен

Новата администрација на САД под раководство на Доналд Трамп, не испраќа свои претставници во емисиите на Си-Ен-Ен, пишува „Политико“. Цитирајќи извор од Белата куќа, „Политико“ пишува...