Не му верува: Трамп го смени главниот разузнавач кој ја водеше истрагата против него

Во писмо до американските законодавци, претседателот на САД, Доналд Трамп најави дека ќе го разреши од функција генералниот инспектор на разузнавачките служби Мајкл Аткинсон, пишува весникот...

Трамп ќе го смени советникот за национална безбедност Мекмастер

Американскиот претседател Доналд Трамп одлучил да го смени својот советник за национална безбедност генерал Херберт Мекмастер, објавуваат денеска американските медиуми, повикувајќи се на свои извори. Според информациите,...