Собраќаен прекршок: Бекам казнет со 750 фунти и шест месеци без возачка дозвола

Поранешниот капитен на англиската фудбалска репрезентација се изјасни виновен пред надлежен судија и призна дека разговарал на мобилен телефон додека го управувал неговото „бентли“ во ноември во 2018 година

Папата го затвора Скопје: Строг режим за сообраќај и движење на пешаци низ центарот

Скопје ќе биде затворен град на 7 мај. Во македонската престолнина доаѓа Папата Франциск, а Координативното тело за организирање на посетата објави посебен режим за сообраќај...

„Паризиен“: Дури 680.000 Французи возат без дозвола

Според официјални податоци на надлежните органи, оние кои возат без дозвола сочинуваат 1,4 отсто од сите возачи, но 4,5 проценти од нив се вклучени во сообраќајни несреќи со смртни последици. Просечната цена за возачки испит во земјата е 1.500 евра

Привремен сообраќаен режим на булеварот „Борис Трајковски“ и „Јадранска магистрала“

Од Град Скопје информираа дека екипите на јавното претпријатие „Улици и патишта“ ќе поставуваат портални семафори за знаци со променлива содржина. Градежните работи ќе се изведуваат од 7:30 до 12:30 часот поради што сообраќајот ќе се одвива со кратки прекини

Снег на Попова Шапка и на Стража

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по влажни коловози. Снег со слаб интензитет моментално провејува на Попова Шапка и Стража но не се задржува на...