Средба Хан – Џафери: Следен чекор е избор на новата влада

Еврокомесарот Хан ја повторил острата осуда од ЕУ на намерните наопади врз пратениците и новинарите во Парламентот минатата недела и предупредил дека повторувањето на вакви акти сериозно ќе ја нарушат европската перспектива на земјата

Попоски во Малта се сретнал со Џорџ Вела

Министерот за надворешни работи, Никола Попоски денеска во Валета се сретнал со неговиот колега од Малта, Џорџ Вела, соопштија од Министерството за надворешни работи. Двајцата министри...

Хан: Не си играјте со оган, Иванов да ја преиспита својата одлука итно

Никој не треба да биде во искушение да си игра со оган, стои во соопштението од ЕК, по последната средба на Јоаханес Хан со Груевски. Хан го повикува престедателот Иванов да преиспита својата одлука и тоа итно.

Касами: Хан и европратениците бараат што побрзо Собрание и Влада

Според лидерот на БЕСА Хан порачал дека политичките лидери имаат огромна одговорност за враќање на земјата кон евроатлантскиот пат, да ги стават интересите на државата пред партиските и дека тие ја подржуваат Македонија за излез од кризата