Го одбра семејството пред 50 азиски милиони: Ван Гал се пензионира

Поранешниот тренер на Ајакс, АЗ Алкмар, Барселона, Баерн Минхен и Манчестер јунајтед и селектор на Холандија заминува во пензија, објави холандски „Телеграф“. Како причина весникот ја наведува ненадејната смрт на сопругот на една од неговите ќерки во минатиот месец

„Би-Би-Си“ го поврзува Жерар за нов тренер на МК Донс

Британскиот сервис јавува за голем пресврт во случајот со легендата на англискиот фудбал кој би можел да ја заврши фудбалската кариера и да почне тренерска во третолигашот иако за него има интерес од Њукасл, Селтик и Ливерпул

Дојде, направи хаос и замина: Јесилова „раскина“ со Брегалница

Турчинот дојде како претходница на божемен турски бизнисмен што сакаше да го купи клубот и да инвестира во него. Вети излез во Европа со штипјани, а ги остави на последното место на табелата