По третпат во „црвено-црното“ семејство: Вујовиќ на кормилото на Вардар

Веселин Вујовиќ се враќа на кормилото на македонскиот ракометен шампион Вардар. Одлуката беше соопштена денеска од првиот човек на клубот, Михајло Михајловски. Црногорскиот ракометен стручњак ќе...