Заев најави инвестиции на „Еколог“, на ИКЕА и на „Блекстон“, Мицкоски не ги откри трите адути

Додека лидерот на СДСМ во синоќешниот ТВ дуел наведе дека трите компании ќе инвестираат во земјава во наредните четири години, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, како бројка, истакна три компании за кои рече дека ќе инвестираат во првите 100 дена од мандатот на новата влада. Ги опиша како големи и мултинационални, без да наведе имиња и дејности со кои се занимаваат, и рече дека ќе ги открие во експозето на првиот ден како нов премиер

Заев за прочистување на правосудството, Мицкоски за ветинг на политичарите

Лидерите на власта и на опозицијата вечерва го имаа третиот и последен ТВ дуел во пресрет на предвремените парламентарни избори на 15 јули. За крај, пред соочувањето со волјата на народот, Заев му подари примерок од програмата на коалицијата „Можеме“ предводена од СДСМ, дополнета со знаменца на Македонија, на НАТО и на Европската Унија, на својот политички ривал, Мицкоски

Заев до Мицкоски: Нема да го спасите Камчев од „Империја“ колку и да сте му должни

„Споменувајќи го случајот „Рекет“, споменувајќи го случајот „Поткуп“, сето тоа што го знаеме во тој период за да се блокира законот за Јавно Обвинителство, беше поради...

Заев носител на листа во четвртата ИЕ, Мицкоски преферира да биде шпицен кандидат

Заев во синоќешниот дуелот на ТВ Канал 5 најави дека СДСМ на изборите ќе настапи како мултиетничка партија, а Мицкоски посочи дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се претстави како македонска политичка партија