Ковачевски: Парламентот не е супермаркет, па ВМРО-ДПМНЕ да прави листи кои закони би ги поддржале

„ВМРО-ДПМНЕ веќе две години блокира низа закони во Собранието. Со активниот бојкот тие не ја блокираат и бојкотираат Владата, туку се блокираат и бојкотираат граѓаните, компаниите...

ВМРО-ДПМНЕ ја обвини Владата дека знаела а не реагирала на промоцијата на фашизам од бугарскиот премиер

Министерот за надворешни работи Бујар Османи со денешната изјава „да не се викаше бугарскиот клуб „Ванчо Михајлов“, ќе дојдеше државниот врв и заедно ќе го отворевме”...

Мицкоски: Потребно е да научиме да се слушаме едни со други, да се почитуваме дури и тогаш кога не се согласуваме

„Новиот патриотизам подразбира да се обединиме заедно сите и леви и десни, и христијани и муслимани и атеисти, во идејата за една заедничка иднина“, рече претседателот...

(ВИДЕО) Лидерот на ДУИ Али Ахмети преку објава на Фејсбук најави нова стратегија на дејствување со партиите со кои коалицира

Години континуирани напори на различни актери да и наштетат на ДУИ, како и да го искористат за остварување на целите за нивните секојдневни партиски политики, напиша...

Мицкоски ќе прифати средба со Ковачевски само ако се разговара за предвремени избори

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ќе ја прифати средбата со мандатарот Димитар Ковечевски само доколку темата за предвремени парламентарни избори биде ставена на маса, велат од...