Австралија: Запленети 1,2 тони метамфетамин

Австралиската полиција конфискува 1,2 тони метамфетамин, чија улична вредност се проценува на 802 милиона долари. Ова е најголемата заплена на дрога во земјата досега. Метамфетаминот бил...

Лудило во Перу: Запленети еден ипол тон кокаин со ликот на Меси

Тамошната полиција, во акција во главниот град Лима, заплени 1,417 килограми кокаин чија пазарна вредност е проценета на 85 милиони евра. Покрај аргентинскиот фудбалски ас, обвивките на дел од кутиите биле со фотографија и од шпанскиот крал