Околу полноќ во стан во загрепската населба Млинови, полиција пронајде три, најверојатно задушени деца и нивниот татко кој се обидел да се самоубие, пренесуваат хрватските медиуми.

Од хрватската полиција велат дека околу 2 часот по полноќ во населбата Млинови, врз основа на добиени информации за најавено самоубиство, во стан е пронајден маж кој се обидел да се самоубие поради што е превезен во болница.

„На местото на настанот се пронајдени и три деца без знаци на живот и се сомнежите одат во насока на казненото дело – убиство“, се вели во соопштението на загрепската полиција.