Руската полиција уапси над 250 лица за време на неодобрен опозициски протест во Москва

Стотици активисти протестираа пред канцеларијата на московскиот градоначалник, откако неколкумина опозициски кандидати на контроверзен начин не се најдоа на гласачкото ливче за изборите на 8 септември за Градскиот совет

(ВИДЕО) Тепачка меѓу обезбедувањето на Ердоган и демонстранти во САД

https://www.youtube.com/watch?v=qhHpTSmgIUA Девет лица се повредени, а две уапсени, после судирот пред резиденцијата на турскиот амбасадор во Вашингтон. Портпаролот на противпожарната служба во Вашингтон, Даг Бјукенон, изјави...

Демонстрантите во Тирана поставија шатори пред канцеларијата на Рама

Илјадници демонстранти во Тирана бараат оставка од премиерот, социјалистот Еди Рама. Демонстрантите кои се предводени од опозициската Демократска партија поставија шатори вчера пред канцеларијата на Рама...