Англија во четвртфиналист на ЕП 2020: Стерлинг и Кејн ја испратија Германија дома

Фудбалската репрезентација на Англија е седмиот, претпоследен, четвртфиналист на Европското првенство. „Гордиот Албион“, пред малку на „Вембли“ во Лондон“, ја совлада Германија со 2:0, со головите...