Во Хелсинки средба Трамп – Путин

Самитот на американскиот и рускиот претседател Доналд Трамп и Владимир Путин ќе се одржи денеска во финската Претседателска палата. Тоа е зграда од 19 век, со...

Турски убавици и гордоста на Финска, на Израел и на Романија (Видео)

Претстојниот континентален шампионат во пет супермодерни арени во Истанбул, во Хелсинки, во Тел Авив и во Клуж што нудат фантастичен комфор и амбиент како за репрезентациите така и за официалните лица и публиката

Тетовци газат во ЛЕ: Шкендија со реми во Хелсинки до 3 коло

„Црвено-црните“ одиграа 1:1 во финската престолнина и благодарение на победата со 3:1 во првиот меч во Струмица си обезбедија најмалку уште еден двомеч со подобриот меѓу Норчепинг и Тракаи. Домашните поведоа со автоголот на Радески, израмни Челиковиќ во 71 минута за нов голем успех на македонскиот вицепрвак на европската сцена

Лига Европа: Шкендија со спуштен гард ќе брани два гола во Хелсинки

Реваншот меѓу финскиот претставник и македонскиот вицепрвак на стадионот „Сонера“ е со почеток од 18 часот. Тетовци имаат 3:1 од првата средба во Струмица и доколку минат во третото коло ќе играат со подобриот од двомечот меѓу шведски Норчепинг и Тракаи од Литванија

Шкендија го „изгоре“ Хелсинки: Хет-трик на Ибраими за мирен реванш

„Црвено-црните“ го совладаа финскиот претставник со 3:1 во првиот меч од второто квалификациско коло за Лига Европа за голем исчекор кон наредната рунда во второто по ранг натпреварување на УЕФА. Македонскиот репрезентативец постигна два гола од белата точка и еден од игра за комплетирање на пресвртот во Струмица